Aigio
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΕπιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης

Επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης

Επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης με μια τεράστια νίκη επί της Α.Ε. Δόξας-Πύρρου Άρτας 2001 με 77-70.
Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλευόμενοι την ευστοχία τους από την περιφέρεια πήγαν στα αποδυτήρια στο ημίχρονο με βραχεία κεφαλή (41-44).
Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, η ομάδα του Αστέρα μπήκε πολύ δυνατά και με το 21-13 επιμέρους σκορ έβαλε τις βάσεις για τη νίκη.
Αστέρας Τέμενης B.C – Α.Ε Δόξας Πύρρου 77-70
Διαιτητές: Κούλης Χαρ., Πετράκης Ιωαν., Μπον.
Δεκάλεπτα: 26-18, 15-26, 21-13, 15-13.
Αστέρας Τέμενης B.C (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος, Βουρνάς 14, Τσινούκας, Πέτροβιτς 22(2), Σταθακόπουλος 6, Καρακάσης, Τσουλέας, Γκάτζιος 24, Καραγγελής 8, Δούβος 3(1).
Α.Ε Δόξας Πύρρου (Παππάς): Μπάλλας 24, Ίλιτς 17(2), Θώδης 4, Ιωαννίδης 6(2), Γυφτοκώστας 8(2), Σταυρόπουλος 11(3), Πρίφτι, Βασιλείου, Μπαρτζώκας, Μουκάι.
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα, την  Κυριακή (10/12), στα Ιωάννινα, με το IBC – Ioannina Basketball Club.