Aigio
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΉττα για τον Αστέρα Τεμένης στο ντέρμπι με την ΑΕ Γλαύκου Έσπερου...

Ήττα για τον Αστέρα Τεμένης στο ντέρμπι με την ΑΕ Γλαύκου Έσπερου ΑΟΠΑ Πάτρας

Ήττα για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης στο ντέρμπι με την ΑΕ Γλαύκου Έσπερου ΑΟΠΑ Πάτρας, με σκορ 59-63. Μια ήττα που κλείνει τον πρώτο γύρο με ρεκόρ 6-5.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πολύ δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά με την οποία και πήγαν στα αποδυτήρια (23-35 ημ.).
Η ομάδα του Αστέρα στο 3ο δεκάλεπτο αντέδρασε και με επιμέρους 24-12, έφερε το παιχνίδι στα ίσια (47-47 στο 30′). Στην 4η περίοδο οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη νίκη.
asteras-glafkosΔιαιτητές: Γεωργόπουλος Χρ., Αλεξόπουλος Χρ., Βαλουξής
Δεκάλεπτα: 11-22, 12-13, 24-12, 12-16.
Αστέρας Τέμενης B.C (Ξενούλης): Πέτροβιτς 5(1), Βουρνάς 7(1), Γκάτζιος 11, Τσουλέας 14(4), Σταθακόπουλος 2, Σακελλαρόπουλος 8(1), Καραγγελής 8, Μπίρμπας 2, Δούβος 2, Βαγενάς, Τσιμπούκης.
Α.Ε Γλαύκου/Έσπερου (Πέτροβιτς): Τζίμης 14(1), Πανόπουλος 6, Μπόγρης Λ. 3, Μπαρδάκας 13(1), Σερέτης, Κρέμιτς 2, Ρουμελιώτης, Αργυρόπουλος 14, Καραλής 11(3).
Επόμενο παιχνίδι για την ομάδα του Αστέρα, στην πρεμιέρα του Β’ γύρου, την ερχόμενη Κυριακή (21/1, 17:00), εκτός έδρας κόντρα στην Παναχαική.