25.8 C
Aigio
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΝίκη και 1-0 στη σειρά για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης, επί...

Νίκη και 1-0 στη σειρά για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης, επί τού Αργοναύτη Νέας Κίου

Νίκη και 1-0 στη σειρά για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης, με σκορ 66-51 επί του μαχητικού Αργοναύτη Νέας Κίου. Σε ένα παιχνίδι που πήγε κυρίως στη δύναμη, η ομάδα του Αστέρα μπήκε πολύ δυνατά στο 1ο δεκάλεπτο (20-9) και παρά τη μάχη που έδωσαν οι φιλοξενούμενοι, κατάφερε να ανοίξει τη διαφορά στην τελευταία περίοδο και να πάρει τη νίκη.
asteras-argonaftis-1Διαιτητές: Μαρτινάκος, Ανδρεόπουλος, Σάλτας.
Δεκάλεπτα: 20-09, 11-19, 17-17, 18-06.
Αστέρας Τέμενης B.C (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος 6(1), Βουρνάς 17(1), Τσιμπούκης, Μπίρμπας 1, Πέτροβιτς 16(2), Τσουλέας 7(2), Γκάτζιος 17, Καραγγελής 2, Δούβος.
Αργοναύτης Ν. Κίου (Αθ. Μιχαλόπουλος): Κωνσταντίνου 6(1), Ρούζιος 10(2), Κατσένης 6, Πρεδάρης 10, Μ. Μιχαλόπουλος 10, Λυμπερέας 7, Μιχόπουλος, Πουλιόγλου 2, Σαρηγιάννης, Φλεβάρης, Πούλος, Βαβούλης.
asteras-argonaftis-2Την επόμενη Κυριακή (21/4, 17:00), η σειρά μεταφέρεται στη Νέα Κίο, για το δεύτερο παιχνίδι. Η νίκη – παραμονή είναι μονόδρομος.