25.8 C
Aigio
Σάββατο, 27 Ιουλίου, 2024
ΑρχικήΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΤεράστια νίκη σε μια ακόμη ιστορική μέρα για την ομάδα του Αστέρα...

Τεράστια νίκη σε μια ακόμη ιστορική μέρα για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης

Τεράστια νίκη σε μια ακόμη ιστορική μέρα για την ομάδα του Αστέρα Τεμένης! Αυτή τη φορά σε ένα τρελό ματς επικράτησε του Αργοναύτης Νέας Κίου B.C με 57-52, έκανε το 2-1 στη σειρά και ανανέωσε την παρουσία της στη National League 2 και την ερχόμενη σεζόν!

Η ομάδα του Αστέρα μπήκε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 36-28, όμως οι μαχητικοί φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και έφεραν το ματς στα ίσια (43-43 3ο δεκάλεπτο). Στην 4η και τελευταία περίοδο, με σωστές επιλογές η ομάδα μας κατάφερε να φτάσει στη νίκη – παραμονή.

asteras-argonaftis (2)Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Ασημακάκη, Κούλης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-14, 18-14, 07-15, 14-09.

Αστέρας Τέμενης B.C (Ξενούλης): Σακελλαρόπουλος 13(3), Βουρνάς 10(1), Μπίρμπας 2, Πέτροβιτς 14(2), Σταθακόπουλος 7, Τσουλέας, Γκάτζιος 7, Καραγγελής 4, Δούβος.

Αργοναύτης Ν. Κίου (Μιχαλόπουλος Αθ.): Κωνσταντίνου 9(2), Κατσένης 3, Ρούζιος 8, Πρεδάρης 12(2), Μιχόπουλος 6(1), Πουλιόγλου 1, Σαρηγιάννης, Φλεβάρης, Λυμπερέας 8, Μιχαλόπουλος Μ. 5.